Keyifli bir seyahat süreci yaşamak istiyorsanız bazı hatalardan kaçınmanız gerekir. Yaygın yapılan bu hatalar hakkında fikir sahibi olmanız büyük önem taşıyor. İşte seyahat planlamalarında yapılan 3 büyük hata!

seyahat hataları

1. Gidilecek Yerin Yeterince Araştırılmaması

Elbette spontane olarak gelişen geziler, seyahatler bambaşka bir keyif içeriyor. Ancak bu durumun kendi içerisinde bazı riskler de barındırdığını belirtmemiz gerekir. Gideceğiniz yer hakkında bazı bilgilere sahip olmanız, bu riskleri minimuma çekebilmek adına önemlidir.

Özellikle konaklayabileceğiniz bir otel ya da yer var mı, toplu ulaşım imkanları nelerdir, genel olarak ne kadar bütçe ayırmak gerekir, yaşam koşulları nasıl gibi çeşitli soruların yanıtlarını öğrenmeniz halinde çok daha hazırlıklı şekilde yola çıkabilirsiniz. Ne kadar bütçe ayırmanız gerektiği konusunda da fikir sahibi olmanız önemlidir.

2. Gidiş Dönüş Tarihinin Son Anda Belirlenmesi

Yapılan yaygın hatalardan biri de seyahat yerinin ve diğer detayların belirlenmesi ancak gidiş ve dönüş tarihini netleştirmenin son ana bırakılmasıdır. Bu hayatı yaptığınızda öncelikle uçak biletinizi daha uygun fiyata satın alma şansını kaçırmış olabilirsiniz. Aynı zamanda otel ayarlama ve geride kalacak hayatınız için yapılması gereken düzenlemeler, ayarlamalar da sekteye uğrayabilir. Bu nedenle çeşitli sorunlar yaşamamak adına gidiş ve dönüş tarihinizi olabildiğince erken dönemde belirlemelisiniz.

3. Uçak Biletinin Yüksek Fiyata Alınması

İster yurt içi olsun ister yurt dışı, uçak biletinizi gayet uygun fiyata satın alma şansınız var. Buna karşın daha yüksek bir rakamla ödeme yapmayı hiç istemezsiniz. Eğer doğru havayolu firmasını seçerseniz çok daha düşük rakamlarla ödeme yapma şansını da elde edebiliyorsunuz. Pegasus bunun en net örneğidir. Pegasus üzerinden uçak bileti al ve ne kadar bütçenin yeterli olduğunu gör diyerek sizi hemen bir deneme yapmaya davet ediyoruz.

Pegasus yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz için en uygun fiyatla uçak bileti alma şansını sunuyor. Düşük fiyat politikasının yıl boyunca geçerli olduğunu da eklemek gerekir. Bir de erken dönemde biletinizi satın alırsanız çok daha düşük bir fiyatla karşılaşmış olursunuz. Dolayısıyla seyahat için ayırdığınız bütçeden iyi bir tasarruf yapma şansınız da olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti başlat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?